Що таке бджолина перга?

У цій статті хочеться розповісти про такий унікальний продукт бджільництва як перга.

15:23 20.04.2023

Інформація для ВПО ( навчання для ВПО)

Інформуємо, що за сприяння Державної служби зайнятості внутрішньо переміщені особи та інші незахищені верстви населення Вашої громади мають можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці шляхом підвищення кваліфікації або навчання за спеціальністю для здобуття ступеня магістра.

08:39 12.04.2023

Правила поводження під час пожежі

ПАМ'ЯТКА             Щоб не сталося пожежі:                                 1. Ніколи й ніде не грайте із сірниками й запальничками.       2. Самостійно не запалюйте газову плиту, а в сільському будинку не намагайтеся розтоплювати піч.                        3. Не залишайте без догляду ввімкнені праску або чайник. 4. Не грайте з бензином, газом й іншими рідинами, які можуть спалахнути. 5. У лісі не розпалюйте багаття без дорослих. ПАМ'ЯТКА про правила поводження учнів у разі загрози пожежі Пожежа у квартирі • Повідомите пожежну охорону. • Виведіть на вулицю дітей і літніх людей. • Спробуйте водою (з водопроводу, від внутрішніх пожежних кранів), пральним порошком, щільною тканиною тощо загасити пожежу. • Вимкніть електроавтомати (на щитку на сходовій площадці), зачинивши за собою двері. • Під час виходу з квартири захистіть очі й органи дихання від диму респіратором, ватно-марлевою пов'язкою, змоченими водою шматком тканини або рушником. • Рухайтеся, пригнувшись або поповзом (унизу диму менше). • Накрийте голову й тіло мокрою тканиною. • За неможливості вибігти сходовими маршами, використайте балконні сходи; якщо їх немає, вийдіть на балкон, зачинивши щільно за собою двері, і кричіть: «Пожежа!». • За можливості вкажіть пожежним місце пожежі.                       Правила поводження під час пожежі                                               1. Правила пожежної безпеки у вашому домі                                                Пожежа — це завжди лихо. Проте не всі знають елементарні правила поведінки                                                                          у випадку пожежі. І навіть знайоме з дитинства — «телефонуйте 101» — у паніці                                                                        забувається. Ось декілька найпростіших порад, які допоможуть вам у складній ситуації.                                                Головне правило — ніколи не панікувати!                                                2. Що робити в разі виявлення загоряння або пожежі                                                • сповістити про це за телефоном 101, указавши точну адресу, поверх і характер                                                                               загоряння;                                                • негайно повідомити про те, що трапилося, сусідам;                                                • за можливістю падати допомогу хворим і літнім людям, знеструмити квартиру;                                                • зачинити вікна й двері, щоб не роздмухувати полум'я; • якщо можливо, потрібно вийти з квартири й зачинити за собою двері; • за сильної задимленості пересуватися рачки або поповзом; • під час проходження через приміщення, яке горить, зняти легкозаймистий одяг і одяг, що плавиться, облитися водою, накритися мокрою ковдрою, віддихатися, затримати подих, залишити приміщення бігцем; • якщо немає можливості покинути квартиру через сходову площадку, то потрібно використати балконні пожежні сходи, а за їх відсутності вийти на балкон або лоджію і кликати на допомогу!  Щоб уникнути пожежі, не можна:

11:46 10.04.2023

ЗАБОРОНА ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ТА ІНШИХ РИТУАЛЬНИХ ТОВАРІВ ВИГОТОВЛЕНИХ З ПЛАСТИКУ НА ТЕРИТОРІЇ КЛАДОВИЩ ТА ІНШИХ МІСЦЯХ ПОХОВАННЯ ГРОМАДИ

З метою  забезпечення  екологічної  безпеки ,захисту навколишнього  природного середовища та збереження  довкілля від забруднення, виконавчий комітет сільської ради закликають жителів  громади відмовитись від покладання штучних (пластикових) квітів та вінків до могил близьких людей на кладовищах та інших  місцях поховання згідно рішення  виконавчого комітету сільської ради від 08.04.2019 року.

15:52 04.04.2023

Плануєте вступати до вишу – подбай про своєчасне виготовлення першого паспорта громадянина України у формі ID-картки

Міграційна служба Полтавщини нагадує юним українцям, яким виповнилося 14 років та які планують вступати до вищих навчальних закладів, про необхідність обов'язково подбати про своєчасне виготовлення першого паспорта громадянина України у формі ID-картки.

08:19 31.03.2023